Historická kamna

Vystavujeme téměř sto kusů kamen a mnoho dalších předmětů vážících se k tomuto oboru. Dále shromažďujeme informace o výrobcích kamen na našem území a jejich zveřejněný seznam budeme postupně doplňovat o dokumentaci z našeho archivu.

Ve fotogalerii je ukázka několika kamen z vystavovaných v našem muzeu :

SEZNAM VÝROBCŮ KAMEN NA ÚZEMÍ ČR DO ROKU 1948

( po kliknutí na jméno se otevře další stránka ) 

A

Adamec      Jičín                              

Agroferra a.s.    Kunčice nad Ostr.

AION      Opava                             

Alfa Separator s.r.o.       Praha

American heating & spol.         Praha   

APEX       Dolní Hanychov

ARCOS      Praha                         

 Aslo American stove      Praha

Audy  Kroměříž

B

Bartelmus a.s. Plzeň

Bartl Václav       Praha

Baumann Rudolf     Hořovice

Bednář      Praha

Bermann    Louny

Bergl      Praha

Bitterlich     Jiříkov

BOSKO     Boskovice

Breitfeld a Daněk i spol.    Blansko

Branecké železárny a.s.    Brance

Brněnská strojírna a sl.     Brno

Brok      Rakovník

Brutar       Praha

Bury leonard a Karel Poz      Osek u Zbiroha

Budka a Červenka     Prostějov

C

Cedivoda       Hořovice

Columbian s.r.o       Praha

Čamr     Kyšperk

Čedík Josef       Praha

Čenkovské továrny na železné zboží    Čenkov

ČKD        Blansko

ČKD Praha a.s       Praha

D

Dattel       Praha   

DIV topná a světelná tělesa a.s.      Praha

Dobředělý      Praha

Doležal & Těhník     Prostějov

Drukov Brno     Brno

Dupal       Jičín

Dubský     Vitínoves

Dvořáček    Obrataň

E

Elektrické podniky Hl.Města Prahy

Erbenové br.    Rožďalovice

ERGON    Brno

F

Ferrum Friedland   Frýdland nad Ostravicí

Folta     Rožmitál pod Třemšínem

Freis     Přerov

G

Gerstner     Nová Huť

Grohemann a syn     Vrbno

H

Hájek     Svratka

Hampl    Česká Skalice

Hardtmuth     České Budějovice

Hauk     Praha

Heim spol.s.r.o    Praha

Hervert     Praha

Hlaváček     Slaný

Hirsch     Rokycany  

Horák a Ulmann      Praha

Hofmann     Hořovice

Hochmann     Praha

Holuscha     Hlučín

Hrdina    Praha

Hromádko   Praha

Hübner      Pilníkov

CH

Chlustina     Praha

Chytil     Praha

Chvála     Praha

I

Inventor     Police nad Metují

J

Jelínek     Nová Paka

Jiva -Jirák     Vestec

Joneš     Praha

K

Kada    Praha

Kadeřábek     Dubeč

Kafka     Třebešov u Č.Skalice

Kaliba a syn  Praha

Kaplan     Borohrádek

Karner     Chrudim

Kaufman   Jirny u Prahy

Khodl     Plzeň

Khüra     Praha

Klicpera a synové     Sadská

Kolářová     Praha

Kowarsch

Kosík     Praha

Kosmos a.s   Olomouc

Kotlárna Langer     Opava

Koudela a Fischer    Kolín

Königsgarten     Brno

Kudlicz      Praha

Kyliánek     Praha

L

Letokamna    Brno

Lidel     Brno

Liebisch      Rumburk

Lukeš     Praha

M

Macháček      Český Brod 

Meurer G. a.s       Děčín

Micka     Brandýs nad Labem

Mikulejský      Praha

Misař     Jindřichův Hradec

Morawetz     Úpice

Morávia a.s     Olomouc

Moš        Přerov

Musgraves original     Děčín

N

Najman a Kaiger      Praha

Nedvěd     Praha

Nestler a Breitfeld     Potůčky

Nový a Puš     Praha

O

Odborný závod železnými kamny "Vulkán"     Praha

P

Pastorek     Baška u Frýdku

Pexider      Letovice

Pleva    Brandýs nad Labem

Pleskot   Praha

Pohl a Riedel  Bystřice u Teplic

Porkert        Skuhrov nad Bělou

Polák    Kostelec nad Labem

Praga -  tov. na úsporná kamna a stolokrby   Praha

Prachař     Přerov

Průmyslová topení Rájec   

Pulz       Jiříkov

R

Radiatorka s.r.o.

RAKO

Record-Kolářová

Reyhold

Rollepaz

Roučka

Rourovna Písek spol.s.r.o.

Rosická báňská společnost

Rybář a spol.

Řivnáč a spol.

S

Sedlák

Sedlatý

Seykora

Sfinx a.s.

Silva

Slabý

Sobotínské a Štěpánovské hornictví a železné hutě a.s.

Suda František

Suda Jaroslav

Svojitka Josef

Schmidt a.s.

Steiner a Kittel

Stöhr

Strojírna a kotlárna AUTOGENA Hradec Králové 

Stuchlík a spol.

Středomoravské kovodělné závody a.s

Suchánek Vamberk

Svoboda Alois a spol.

Šmolík a spol. spol.s.r.o.

Štíbr

T

Temper      Praha

Thost

Tichý a Wich

Tomek Josef

Továrna na amer.kamna

Tov. na stroje a slévárna

V

Vítkovické Horní a hutní těžířstvo

Vlček

Vlk

Vojtěžská huť

Vokáč

Vondráček Jaromír

Vydra & Bohuslav

W

Wachtl

Wachtl

Winternitzové

Z

Záhlava Václav

Zahrádka Josef

Závorka Antonín

Západočeské kaolinky

Železárny Hedvíkov

Železárny hraběte Mittrovského

Železárny Komárov

Železárny Sedlec a.s

Železárny Štěpánov nad Svratkou

Železárny Vokovice

Železárny Zbiroh